RPA Tasarımı

RPA Nedir?

Robotik süreç otomasyonu (RPA), dijital sistemler ve yazılımlarla etkileşime giren insan eylemlerini taklit eden yazılım robotlarının oluşturulmasını, dağıtılmasını ve yönetilmesini kolaylaştıran bir yazılım teknolojisidir. Tıpkı insanlar gibi, yazılım robotları da bir ekranda ne olduğunu anlamak, doğru tuş vuruşlarını tamamlamak, sistemlerde gezinmek, verileri belirleyip ayıklamak ve çeşitli tanımlanmış eylemleri gerçekleştirmek gibi aksiyonları gerçekleştirebilir. Yazılım robotları, kalkmaya, gerilmeye veya bir kahve molası vermeye gerek bile kalmadan bunu insanlardan çok daha hızlı ve daha tutarlı bir şekilde yapabilirler.


RPA Bir Kuruma Ne Sağlar?

Robotik süreç otomasyonu, organizasyonları daha karlı, esnek ve duyarlı hale getiren iş akışlarını düzene sokar. Ayrıca, iş günlerindeki sıradan görevleri kaldırarak çalışanların memnuniyetini, bağlılığını ve üretkenliğini artırır.

RPA asla müdahaleci değildir ve dijital dönüşümü hızlandırmak için uygulanabilir. Ayrıca API'ler, sanal masaüstü altyapıları (VDI'lar) veya veritabanı erişimi olmayan eski sistemleri içeren iş akışlarını otomatikleştirmek için idealdir.

RPA Tasarımı

digifestnyc.com