AnasayfaReferanslarımızSigortaYapı Kredi Sigorta

Yapı Kredi Sigorta

Yapı Kredi Sigorta, doküman yönetim sistemi için Aksis' in temsilciliğini yürüttüğü eiStream (Eastman Software) yazılımını seçti. Yapı Kredi Sigorta'da Doküman Yönetim Sistemi Projesi'ni şirket geneline yayarak diğer belgelerini de arşivlemek ve iş akışları oluşturmak üzere çalışmalar Aksis tarafından tamamlandı.

Yapı Kredi Sigorta'nın daha önceki sistemde bulunan data'ları image ve indeks bilgileri ile birlikte eiStream sistemine aktarıldı. Yeni sistemle birlikte daha güvenli, ölçeklenebilir ve kullanımı kolay bir arşiv sistemi oluşturulmuştur. Bu sistem, diğer sistemlerin entegrasyonuna (AS/400 gibi) olanak vermektedir. Arşiv bilgileri aktarıldıktan sonra kullanıcı ihtiyaçları belirlendi; sistem kullanıcı isteklerine yönelik yeniden yapılandırıldı.

Kullanıcılar bu sistem sayesinde sağlık hasar formları vb. dokümanlara elektronik ortamda erişebilmektedir. Fax entegrasyonu olduğu için müşteri faksları da arşivde saklanabilmektedir. Örneğin müşteriye ait olan doktor raporları, poliçeler, reçeteler vb. tüm bilgilere daha çabuk ulaşılabildiği için müşterinin isteklerine hemen cevap verilebilmektedir. Bu sayede de müşteri memnuniyeti en üst düzeyde sağlanabilmektedir. eiStream sisteminde yer alan arşiv yapısı, kurumsal paylaşım ve uzaktan erişime imkan tanımaktadır.

eiStream çözümü yurtdışında sigorta firmalarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Bir İngiliz sigorta firması olan Empire BlueCross Blue Shield da eiStream sistemini tercih etmiştir. Bu sigorta firmasının eiStream sistemine aktarılan kurumsal arşiv kapasitesi 140 milyon sayfa doküman ve 500 milyon resimden oluşmaktadır. Günlük tarama kapasitesi 300.000-500.000 adet arasındadır. Kullanıcılar arşivi yoğun olarak kullanmakta, arşivden ortalama günlük bilgi çağırımı 60.000-80.000 arasında olmaktadır. eiStream sistemi sayesinde istenilen bilgiye her an ulaşılabilmekte ve böylece müşteriye bilgi akışı daha kolay olabilmektedir. Bu da beraberinde müşteri memnuniyetini getirmektedir.