AnasayfaReferanslarımızKamuTürk Eximbank

Türk Eximbank

Türk Eximbank, kurumun donanım ihtiyaçları ile birlikte doküman yönetim sisteminin belirlenmesi amacıyla açtığı Doküman Yönetim Sistemi İhalesi'nde Aksis'i seçti.

Doküman yönetimi, iş akışları ve arşivleme alanındaki 8 yılı aşkın tecrübesiyle, özel sektörde ve kamuda birçok referansı olan Aksis, Eximbank projesini de kısa sürede tamamlayarak e-devlet uygulamaları konusunda başarılı bir projeye imza atmıştır.

Eximbank bu projede doküman yönetim sistemi olarak Aksis'in geliştirdiği DYS çözümünü tercih etmiştir. Yaklaşık bir yıl önce network altyapısını yenileyen Eximbank, doküman yönetim sistemi için ciddi bir araştırma yapmıştır. Çözümün ihalede başarılı olma sebepleri arasında; sağlam ve güvenilir bir altyapı sunması, bu alanda teknolojinin geldiği en üst düzey çözümler sunması, Dünya'da ve Türkiye'deki başarılı uygulamaların güven vermesi, Arşivlenen dokümanlara çok hızlı ve esnek arama kriterleri ile kolayca erişilebilmesi sayılabilir.

Bankanın değişik tipteki yıllardır birikmiş olan fiziki arşivindeki evraklar arşivlenmiş ve her değişik evrak tipi için farklı indeks alanları ile sisteme atılmıştır. Böylece arşivlenen tüm dokümanlar, en üst düzeyde güvenlik içerisinde kullanıcı ve departmanlar seviyesinde yetkilendirilmiştir. Ayrıca Aksis, Eximbank'ın ihtiyaçları doğrultusunda platform üzerinde birimlerin iş süreçlerini kısaltan uygulamalar da geliştirmiştir.

Ayrıca Eximbank'ta mevcut arşivde bulunan 2 milyon evrak Aksis'in Servis Büro hizmeti ile kısa bir sürede elektronik ortama alınmıştır. Aksis Servis Büro'nun deneyimli operatörleri arşivde bulunan tüm dokümanları Kodak'ın yüksek kapasiteli tarayıcıları ile tarayarak DYS sistemine aktarmışlardır. Aksis'in bugüne kadar Servis Büro hizmeti verdiği kuruluşlar arasında Citibank, Koçbank, Dışbank, Denizbank, Oyak Genel Müdürlük, Nokia, Osmanlı Bankası ve TEB sayılabilir.

Merkezi Ankara'da bulunan Türk Eximbank'ın İstanbul ve İzmir'de birer şubesi bulunmaktadır. Proje kapsamında kurumun donanım yapısı 6 adet server ile güçlendirilmiştir. Mevcut PC'lerden 165'i yenilenmiş olup ayrıca 33 adet printer ve 4 adet tarayıcı satın alınmıştır.