AnasayfaReferanslarımızKamuİTO

İTO

İstanbul Ticaret Odası imaging uygulamalarında 4 yılı aşkın bir süredir Kodak tarayıcıları kullanmaktadır. Kurum doküman yönetim sistemi kapsamında 1997 yılında ilk olarak Kodak'ın orta ve büyük çaptaki kuruluşların ihtiyacını karşılamak üzere tasarladığı 5500 tarayıcı modelini satın almıştır.

İTO, 300.000'i aşkın üyesiyle, Türkiye'de faaliyet gösteren ticaret odaları içerisinde % 45-50 üye oranına sahiptir. Bütün üyelere ait evrak vb. dokümanların taranması işleminde Kodak 5500 tarayıcı kullanılmaktadır. Kodak 5500 tarayıcı dakikada 80 sayfa tarayarak günde ortalama 30.000 sayfa tarama kapasitesine sahiptir.

İTO 2001 yılı içerisinde 2 tane de Kodak 1500 tarayıcı satın aldı. Ticari sicil dosyaları ile birlikte ticaret sicili gazetelerinin taranması için alınan Kodak 1500 tarayıcı dakikada 50 sayfa tarama kapasitesine sahiptir. Kullanım kolaylığının yanı sıra düşük-orta hacimli tarayıcılar arasında fiyat ve performans açısından güçlü bir yere sahip. İTO'nun günlük olarak işleme dahil ettiği Ticaret Sicili Gazeteleri 600 sayfadan oluşmaktadır.

İTO Bilgi İşlem Müdürü İbrahim Atmaca konuyla ilgili olarak "Kodak tarayıcıları uzun bir süredir kullanıyorduk. İhtiyaçlarımız doğrultusunda yeni bir tarayıcı alınması gündeme geldiğinde tereddüt etmeden yine Kodak tarayıcıları tercih ettik. Kodak tarayıcılar performans açısından çok iyi, sağlam, kullanımı kolay ve üstelik çok iyi servis hizmeti var." diye açıklama yaptı.