Temmuz 2010/Sayı 129


 

Değerli e-Okurlarımız,

19-21 Mayıs 2010 tarihleri arasında İtalya’nın yazın ilk günlerini yaşayan Roma şehrinde düzenlenen “IBM Information on Demand 2010” konferansında, IBM’in yaptığı yeni yatırım ve çözümleri hakkındaki izlenimlerimi kısaca sizlerle paylaşacağım.

Dünyada her geçen gün daha önemli hala gelen verimliliğin arttırılması ve süreçlerin iyileştirmesi için bilginin tek bir ortam üzerinde depolanması,yönetilmesi ve bu veri üzerinden yapılan analizlerin yapıldığı çözümlerin ve başarılı referansların anlatımı konferansın ana temasını oluşturmakta idi.

Günümüzde, kurumlar operasyonel ve donanım maliyetlerini  azaltılabilmenin yollarını aramaktadırlar. Kuruma ait olan bilginin tek bir ortamda depolanıp yönetilmesi sayesinde ciddi maddi tasarruf  sağlanacaktur. Ayrıca, bilginin güvenliği ve güvenirliliği daha da artacaktır.Kurumlardaki verimlilik projeleri kapsamında hangi uygulamaların üzerinden  çalışılacağına bakacak olursak; Veri Ambarı ve Yönetimi, Bilgi Yönetimi, İş Zekası ve  Performans Yönetimi önemli başlıklardır.

Yukarıda ana başlıklar arasında bahsettiğim ve IBM çözüm ailesinin Information Management altında yer alan Kurumsal İçerik Yönetimi (Enterprise Content Management) altında konumlandırılacak olan yazılım ise IBM FileNet P8 Platform olarak adreslenmektedir. IBM FileNet P8 Platformunun 4.5.1 sürümünde  eklenen yeni özellikler ve daha da genişletilen platform  desteği hakkında bilgiler içeren sunumlar yapıldı. IBM FileNet P8 4.5.1 Platformu üzerindeki CM (İçerik Yönetimi) modülü ile  tüm sayısallaştırılmış olan dokümanlarınızı arşivlemekle beraber IBM FileNet P8 BPM (İş Süreç Yönetimi) modülü sayesinde iş süreçlerinizi yönetebilirsiniz. Süreç üzerinden alınan bilgi ve raporlamalarla verimliliğinizi daha da arttırabilirsiniz.

Kurumsal İçerik Yönetiminin lider ürünü olan IBM FileNet P8 çözümlerimizle ilgileniyorsanız ve daha detaylı ürün bilgisi ve sunumları için bizleri arayabilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımla,

Burak MÜJDECİ
Satış ve Pazarlama Koordinatörü

Aksis' den Haberler

MailPoint

FileNet eProcess

Ödüllü Soru

Kültür-Sanat

 
KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU....KISA HABER....


MailPoint ile Tanışma Zamanı…

MailPoint ile, e-mail içeriklerini SharePoint arayüzünde daha efektif bir şekilde yönetebilir, email iletilerinizi arşivleyebilir ve merkezi bir havuzda kaydedebilirsiniz.


• E-mail içeriklerini kayıt yönetimi politikalarına uygun olarak saklama.
• E-mailleri içerik bilgilerine göre (from, to, cc, date,…) otomatik ya da manuel olarak, mesajın tümünü ya da sadece eklerini doküman seti olarak arşivleme.
• Arşivlenen e-mailler ile iş akışlarını otomatik olarak başlatabilme.
• SharePoint arayüzünü terk etmeden, tüm e-mail arşivleme işlemlerini gerçekleştirebilme.
• Mesajın tamamını “msg” formatında veya sadece eklerini ayrı dokümanlar halinde SharePoint kütüphanesine kaydetme özellikleriyle ofisinizdeki mail kullanımının hızını ve verimliliğini artırabilirsiniz.

 

 


FileNet
eProcess web tabanlı süreç yönetimi sistemi aracılığıyla karmaşık süreçleri otomatikleştirir, basitleştirir ve iyileştirir

IBM FileNet eProcess, iş süreci yönetimi gereksinimlerinin karşılanmasına yönelik, kullanımı kolay, Web tabanlı bir süreç yönetimi sistemidir. Karmaşık süreçleri otomatikleştirerek, basitleştirerek ve iyileştirerek süreç performansını artırır, çevrim sürelerini kısaltır ve verimi iyileştirir.

 
ÖDÜLLÜ SORU


   Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle 1 çift Lacivert'ten brunch kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 09.07.2010 tarihine kadar nurcan.gozum@aksis.com.tr adresine bekliyoruz. Bol şanslar...

SORU: ''Kodak Capture Pro yazılımı ile gelen ücretsiz ek özellikler nedir?"

 
KÜLTÜR - SANAT

 AYIN SERGİSİ

 

 AYIN FİLMİ"Hasankeyf'i Bilir misin?"

UNESCO'nun on "Dünya Mirası" kriterinden dokuzunu sağlayan dünyadaki tek yer olma özelliğine sahip Hasankeyf, fotoğraf sanatçılarının çalışmalarıyla Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi’nde. Coşkun Aral, Tahsin Aydoğmuş, Okan Bayülgen, Mithat Bereket, Kutup Dalgakıran, Zekai Demir, Saygun Dura, Ali Konyalı, Naz Köktentürk, Levent Yalınay ve Tamer Yılmaz’dan oluşan farklı disiplinlere sahip fotoğrafçıların Hasankeyf’te 6 ay süreyle gerçekleştirdikleri çalışmalardan oluşan "Hasankeyf’i Bilir Misin?" isimli sergi, 31 Ağustos'a kadar açık kalacak.
 

"Oyuncak Hikayesi 3"
                
 

 

YÖNETMEN:Lee Unkrich

Woody ve Buzz, sahipleri Andy’nin günün birinde büyüyeceğini kabûllenmiş durumdadır. Peki o gün gelip çattığında ne yapacaklardır? Serinin üçüncü bölümünde Andy, üniversiteye gitmeye hazırlanmakta, sadık oyuncakları ise belirsiz gelecekleri yüzünden endişe içindedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 AYIN KARİKATÜRÜ


 

Aksis e-Bülten
Üyelik

Aksis E-Bülten'e üyelikten ayrılmak için aşağıdaki adrese No başlıklı e-mail gönderin;

Nurcan Gözüm
nurcan.gozum@aksis.com.tr
Görüşleriniz
e-Bülten ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi lütfen yazın:
Nurcan Gözüm
nurcan.gozum@aksis.com.tr