Mart 2010/Sayı 124


 

Değerli e-Okurlarımız,

KODAK  firmasının Document Imaging bölümü tarafından ilk kez Cebit Fuarında lansmanı yapılan yeni doküman tarayıcısı Kodak i4000 serisi hakkında bilgi vermek istiyorum. Kodak doküman tarayıcı ailesinin yeni üyesi olarak aramıza katılan tarayıcının standart tarayıcıdan farklı ve ilgi çekici özellikleri bulunuyor.

Kodak i4000 serisi doküman tarayıcılar hızlarına göre  Kodak i4200 ve Kodak i4600 ikiye ayrılmaktadır. Kodak i4200 tarayıcı günde 30.000 sayfa, i4600 tarayıcı da 50.000 sayfa tarama kapasitesine sahiptir.

Kodak i4200 Tarayıcı — dakikada en çok 100 sayfa hızla (200 dpi, siyah beyaz, yatay yönde) letter boyutlu belge taraması gerçekleştiren masaüstü dupleks renkli tarayıcı.
Kodak i4600 Tarayıcı — dakikada en çok 120 sayfa hızla (200 dpi, siyah beyaz, yatay yönde) letter boyutlu belge taraması gerçekleştiren, masaüstü dupleks renkli tarayıcıdır.

Doküman tarama işlemi yapıldıktan sonra taranan görüntüyü gönderebileceği ortamlar aşağıda listelenmiştir.

TIFF/Multi-page TIFF, PDF, RTF, TXT, Aranabilir PDF, PDF-A (KODAK Capture Desktop kullanarak), Email, Printer, Microsoft Sharepoint Server and Microsoft Word, Disk ortamına çıktı verebilmektedir.

Bulunduğu segment içindeki diğer tarayıcılarla olan ayırt edici özelliklerine baktığımızda ilk göze çarpanlardan bazıları aşağıdaki gibidir

  • 4 metre uzunluğa kadar doküman tarayabilmesi.

  • Gürültü Temizleme

  • Otomatik Renkli Doküman Algılama

  • Otomatik Boyut Algılama

  • Çoklu Renk Kaldırma

  • Çoklu formatta (Renkli,  siyah/Beyaz, Gri  Tonlama) tarama yapabilmesi

  • Doküman içindeki metin yönünde otomatik dokümanı çevirme

  • Opsiyonel Imprinter modülü

Asansörlü doküman besleme ünitesindeki dört farklı konfigürasyon seçeneği sayesinde farklı seçimlerde  tarama işlemi (Sürekli Besleme,100 ‘erli besleme, 250 ‘lik besleme ve 500’lük yığın besleme) gerçekleştirebileceksiniz.

Bir sonraki sayımızda görüşene dek sizlere esenlikler dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,

Burak MÜJDECİ
Satış ve Pazarlama Koordinatörü

Aksis' den Haberler

Kodak i4000 Serisi

IBM FileNet Active Content Edition

Ödüllü Soru

Kültür-Sanat

 
KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU....KISA HABER....

 

FileNet Active Content Edition...

İş süreçlerinizi otomatikleştirerek ve iyileştirerek içeriklerini ve uyumluluk varlıklarını daha iyi yönetir

FileNet Active Content Edition, işletmedeki kritik, yapılandırılmamış bilgi varlıkları ile bağlantılı karmaşık iş süreçlerinin tüm yaşam çevrimini yönetebilir. İçerik açısından yoğun süreçleri otomatikleştirerek, basitleştirerek ve iyileştirerek süreç performansını artırmak, çevrim sürelerini kısaltmak ve verimi artırmak için aşağıdaki ürünleri içerir:

ÖDÜLLÜ SORU


   Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle 1 çift Lacivert'ten brunch kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 12.03.2010 tarihine kadar nurcan.gozum@aksis.com.tr adresine bekliyoruz. Bol şanslar...

SORU: ''Kodak üzerinde donanımsal olarak bulunan görüntü işleme teknolojisinin adı?"

 
KÜLTÜR - SANAT

 AYIN SERGİSİ

 

 AYIN FİLMİPanorama 1453-Tarih Müzesi

Dünyadaki tek "tam panoramik" müze olan Panorama 1453, ziyaretçilere üç boyutlu görüntüler ile mehter marşı ve top sesleri eşliğinde İstanbul'un fethini yeniden yaşama imkanı veriyor.

İstanbul’un fethedildiği ve Fatih’in otağını kurduğu, Eski Topkapı Otogarı’nın bulunduğu alanın Topkapı Kültür Parkı’na dönüştürülmesi sonucu gerçekleştirilen ve tarihle bugün arasında bir köprü kuran müzede, 3 bin metre karelik bir alanda on bine yakın figür resmediliyor.

"Dersimiz Atatürk"
                
 

 

YÖNETMEN:Hamdi Alkan

OYUNCULAR: Halit Ergenç, Çetin Tekindor, Batuhan Karacakaya
 

İlkokul 5. sınıfta okuyan bir grup çocuğa, Atatürk’ü daha iyi anlamaları için ödev verilir. Onlar için öğretici olan bu yolculukta önderleri tarihçi “Dede”dir. Çocuklara Mustafa Kemal’in çocukluğunu, okul hayatını, askerlik kariyerini anlatır. Onları Kurtuluş Savaşı’nın en önemli cephelerine götürür, Türk halkının eşsiz kahramanlarıyla tanıştırır.

 

 

 AYIN KARİKATÜRÜ

Aksis e-Bülten
Üyelik

Aksis E-Bülten'e üyelikten ayrılmak için aşağıdaki adrese No başlıklı e-mail gönderin;

Nurcan Gözüm
nurcan.gozum@aksis.com.tr
Görüşleriniz
e-Bülten ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi lütfen yazın:
Nurcan Gözüm
nurcan.gozum@aksis.com.tr