Şubat 2010/Sayı 123


 

Değerli e-Okurlarımız,

Çözüm ortağı olduğumuz IBM’ in 26-29 Ocak 2010 tarihleri arasında Romanya’nın Bükreş şehrinde düzenlenen “IBM Information Management – Business Partner” konferansındaki izlenimlerimi aktaracağım. IBM’ in dünya pazarındaki yeri, yatırımları ve çözümleri  hakkında genel bilgilerin verildiği konferansta ayrıca Ortadoğu, Afrika ve Avrupa ülkelerinde bulunan IBM yetkilileri ve iş ortaklarına yönelik faydalı toplantılar da yapıldı.

Dünyada her geçen gün daha önemli hale gelen verinin tek bir noktada depolanması, yönetilmesi ve bu veri üzerinden yapılan analizler sonrasında elde verilen sonuçlar doğrultusunda süreçlerin iyileştirmesi ve verimliliğin arttırılması düzenlenen konferansın ana temasını oluşturdu.

Günümüzde bilginin yönetildiği ortamların konsolidasyonu birçok firmanın önemli projeleri arasında bulunmaktadır. Sağlanacak olan konsolidasyonlar sayesinde operasyonel ve donanım maliyetleri azaltılabilecektir. Tek bir noktada depolanan, yönetilen ve analiz edilen verinin güvenirliliği daha da artacaktır. Kurumlardaki konsolidasyon projesi kapsamında hangi uygulamaların ele alanıp konsolide edileceğini bakacak olursak; Data Warehouse, Data Management, Enterprise Content Management ve BI&Performance Management ilk akla gelen ve önemli başlıklardır.

Konferansın iş ortakları bölümünde Aksis olarak IBM FileNet P8 üzerinde bütünleşik şekilde çalışan Scan@Web, Easy Bank ve MNP çözümlerimizin tanıtımını yaptık. Tanıtımını yaptığımız çözümlerimizin alt yapısında, IBM FileNet P8 CM (İçerik Yönetimi), IBM FileNet P8 BPM (İş Süreç Yönetimi) ve Eform (Elektronik Form Yönetimi) yazılımları kullanılmaktadır.

Scan@Web çözümümüzde, tümüyle web tabanlı bir tarama altyapısı oluşturarak müşterimizilerin farklı noktalardan (şube/bayii) dokümanları tarayarak İçerik yönetimi platformlarında arşivleyebilmesi ve iş süreçleri başlatabilmesi sağlanmaktadır.

Easybank uygulamamız ile de bankalar içinde yoğun olarak kullanılmakta olan kredi (ev,taşıt,bireysel ve vb.) ve kredi kartı süreçleri için uçtan uca komple bir çözüm sağlamaktayız. Kredi başvuruları için doldurulan formların farklı noktalardan (şube/merkezi) tarandıktan form işleme çözümümüzle form üzerindeki veri elektronik ortama alınmaktadır. Elektronik ortama alınan veriler kullanılarak, oluşturulan elektronik formlar içerik ve süreç yönetimi platformlarında taranan tüm ek dokümanlarıyla birlikte arşivlenmekle beraber ve iş süreçleri içinde kullanılmaktadır.

Aksis çözümlerimizle ilgileniyorsanız ve daha detaylı ürün bilgisi ve sunumları için bizleri arayabilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımla,

Burak MÜJDECİ
Satış ve Pazarlama Koordinatörü

Aksis' den Haberler

IBM FileNet System Monitor

Kodak Perfect Page

Ödüllü Soru

Kültür-Sanat

 
KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU....KISA HABER....

IBM FileNet System Monitor

IBM FileNet System Monitor, FileNet sistemlerini proaktif şekilde izler ve var olan kurumsal sistem yönetimi altyapısı ile bütünleşir. IBM FileNet sistemlerinin durumunu izleyerek çalışma süresini uzatır ve sahip olma maliyetini düşürür.

İşletmelerin sahip olma maliyetlerini düşürmelerine, hizmet seviyesi sözleşmelerine uymalarına ve sistem çalışma süresini artırmalarına yardımcı olur.

Kodak Perfect Page Mükemmel Görüntü Kalitesi

Kodak tarayıcılarda donanımsal olarak bulunan ”Kodak  Perfect Page Görüntü İşleme Teknolojisi” sayesinde otomatik renk algılama, dokümanlarda arka plan görüntüyü yumuşatma, bağımsız tarama ayarı (değişik dokümanlara göre koyu, açık, silik vb. en uygun ışık ayarını tarama sırasında otomatik olarak yapmak) ve daha birçok özelliğe sahip olunmaktadır.

Bu görüntü işleme teknolojisi sayesinde, tekrar taramalara ve görüntü düzeltme işlemlerine gerek kalmamaktadır. Kodak kullanan müşteriler Perfect Page    yazılımı ileri seviye görüntü kalitesini otomatik olarak sağlamaktadır.

 

ÖDÜLLÜ SORU


   Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle 1 çift Lacivert'ten brunch kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 10.02.2010 tarihine kadar nurcan.gozum@aksis.com.tr adresine bekliyoruz. Bol şanslar...

SORU: ''Kodak Capture Pro'nun yeni versiyonunun en önemli özelliklerinden biri nedir?"

 
KÜLTÜR - SANAT

 AYIN SERGİSİ

 

 AYIN FİLMİIII İstanbul

2 ay önce İtalya'daki Floransa Bineali'nde 650 sanatçı arasından konusunda birincilik alarak altın madalyayla ödüllendirilen Acar'ın yeni sergisi ''III İstanbul'', 11 Şubat'ta Toprak Sanat Galerisi'nin Nişantaşı'ndaki City's AVM'nin 5. Katındaki R Katı salonunda açılıyor. Sergi 14 Mart tarihine kadar devam edecek. Kendi jenerasyonunun öncü isimlerinden olan Acar, eserleriyle Doğu ile Batı'yı birleştirirken, çocukluğunun geçtiği Anadolu'nun ve yıllarca yaşadığı İstanbul'un on binlerce yıllık geçmişiyle günümüzü, çağdaş bir yorumla, birçok tekniği ustaca bir arada kullanarak işliyor.

 

"Herkesin Keyfi Yerinde"
                
 

 

YÖNETMEN:Kirk Jones

OYUNCULAR: Robert DeNiro, Drew Barrymore, Kate Beskinsale, Sam Rockwell
 

Frank Goode ailesini ayakta tutabilmek için her saat çalışmış, 60 yaşına geldiğinde, zamanın geçip gittiğini ve çocuklarının büyüdüğünü göremediğini fark etmiştir. Zamanı geri döndürüp çocuklarıyla tekrar bir araya gelme hevesiyle Frank ani bir yolculuğa çıkar. Ancak kısa sürede karısının ona çocukların durumlarıyla ilgili bilgi verirken, kötü haberleri atladığını ve iyi haberleri abarttığını fark eder.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 AYIN KARİKATÜRÜ

Aksis e-Bülten
Üyelik

Aksis E-Bülten'e üyelikten ayrılmak için aşağıdaki adrese No başlıklı e-mail gönderin;

Nurcan Gözüm
nurcan.gozum@aksis.com.tr
Görüşleriniz
e-Bülten ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi lütfen yazın:
Nurcan Gözüm
nurcan.gozum@aksis.com.tr