Ocak 2010/Sayı 122


 

Değerli e-Okurlarımız,

2010 yılından hepinize merhaba. Zaman nasıl da hızlı geçiyor. 2010 yılının ilk yedi günü geçti bile...

Geçtiğimiz yıl içinde, ekonomik olarak tüm dünyada olumsuz haberler duyulmasına rağmen, Aksis olarak birçok proje yaparak başarılı bir şekilde tamamladık. 2009 yılı içinde özellikle Kodak Doküman Tarayıcı, IBM FileNet P8, Atalasoft ürünleri ve lokal çözümlerimizle müşterilerimizi tanıştırıp iş hayatlarını kolaylaştırdığımıza inanıyoruz.

Temsilciliğini yapmakta olduğumuz ürünler ve çözümlerimiz ile birlikte daha da güçlenerek sizlerle birlikte yeni projelerde yer almak arzusundayız.

Aksis ailesi adına 2010 yılının size ve sevdiklerinize mutluluk,sağlık, başarı ve bol şans getirmesini dileriz.

Sevgi ve saygılarımla,

Burak MÜJDECİ
Satış ve Pazarlama Müdürü

Aksis' den Haberler

Kodak Capture Desktop

IBM FileNet Uyumluluk Yönetimi

Ödüllü Soru

Kültür-Sanat

 
KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU....KISA HABER....

Kodak Capture DestopYeni Kodak Capture Masaüstü Yazılımı dağıtık yapıdaki tarama ihtiyaçları için hepsi birarada uygulamaları sunuyor. KODAK Capture Pro Yazılımı üzerine geliştirilen Capture Desktop, temel tarama ve indexleme fonksiyonlarının yanında , anlık görüntüleme imkanı sağlayan real-time image viewing ve key from image özelliğiyle gelişmiş indexleme imkanları da sunuyor.

Yeni yazılım aynı zamanda düşük kontrastlı ve taranması zor olan dokümanların taranmasını mümkün kılan Kodak ın Perfect Page görüntü işleme teknolojisini de destekliyor.

Çıktı formatları ise JPEG, TIFF ve PDF olmak üzere, tümü KODAK Akıllı Tuş özelliği ile yönetilen MICROSOFT SHAREPOINT entegrasyonu da yazılımın avantajları arasında..
 

 IBM FileNet ile Uyumluluk Yönetimi

Giderek artan yasal gözetimin, yeni yönetmeliklerin ve uygulama girişimlerinin karşılanması için uyumluluk yönetimi, akıllı ve düşük maliyetli kararlar almanıza yardımcı olan esnek bir yaklaşım gerektirir. Her zorunluluğun kendine özgü gereksinimleri olsa da, hepsinin paydası ortaktır: riskin azaltılması için içeriğin ve süreçlerin daha fazla görselleştirilmesi ve denetlenmesi gereksinimi.

IBM uyumluluk ürünleri, e-postaları ve kayıtlar gibi diğer elektronik iletileri arşivleyerek ve yöneterek uyumluluğu destekler ve depolama yönetimi maliyetlerini düşürür. IBM Uyumluluk portföyü, uyumluluk gereksinimlerinizi benzersiz bir şekilde karşılayan bütünleştirilmiş ve isteğe bağlı bir mimari sunar.

IBM FileNet Records Manager, kullanıcı katılımı olmaksızın uyumluluğu sağlamak için kayıt tabanlı etkinlikleri basitleştirir.

Bu yazılım, işletmeler tarafından mali, yasal ve yönetmelik gereksinimleri doğrultusunda sınıflandırma yapmak, tutma ilkelerini uygulamak ve elektronik kayıtları depolamak için kullanılabilir.

ÖDÜLLÜ SORU


   Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle 1 çift Lacivert'ten brunch kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 11.01.2010 tarihine kadar nurcan.gozum@aksis.com.tr adresine bekliyoruz. Bol şanslar...

SORU: ''Aksis'in Atalasoft'tan aldığı ödülün adı nedir?"

 
KÜLTÜR - SANAT

 AYIN SERGİSİ

 

 AYIN FİLMİPicasso – Suite Vollard Gravürler


Ünlü İspanyol sanatçı Pablo Picasso’nun, 20. yüzyılın ilk yarısına ait en önemli gravür dizisi Suite Vollard 16 Şubat – 18 Nisan 2010 tarihleri arasından Pera Müzesi’nde sergileniyor...Gravürler, Picasso’nun yakın dostu, yapıtlarının ateşli bir hayranı, sıradışı bir yayıncı ve aynı zamanda ünlü bir sanat tüccarı olan dönemin sanat dünyasının da önemli karaterlerinden Ambroise Vollard’la işbirliği sonucu ortaya çıkan yapıtlarından oluşuyor.
 

"Aklı Havada"
                
 

        

YÖNETMEN:Jason Reitman

OYUNCULAR: George Clooney, Vera Farmiga, Jason Bateman, Melanie Lynskey
 

Ryan, bütün iş yaşamı şehirden şehire iş seyahatlerinden ibaret olan bir şirket elemanıdır. Çalıştığı şirketin seyahat bütçesini küçültmesi üzerine Ryan kendini beklenmedik bir mücadele içinde bulur. Tam da rüyalarını süsleyen seyahat tutkunu kadınla yeni tanışmışken, çalıştığı şirket tasarruf önlemlerini gerekçe göstererek, bundan sonra daha az seyahat etmesini uygun bulmaktadır.

 AYIN KARİKATÜRÜ

Aksis e-Bülten
Üyelik

Aksis E-Bülten'e üyelikten ayrılmak için aşağıdaki adrese No başlıklı e-mail gönderin;

Nurcan Gözüm
nurcan.gozum@aksis.com.tr
Görüşleriniz
e-Bülten ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi lütfen yazın:
Nurcan Gözüm
nurcan.gozum@aksis.com.tr