Nisan 2008/Sayı 101


 

Değerli e-Okurlarımız,

AVEA, Türkiye’de “e-fatura” uygulamasını kullanan ilk şirketlerden biri oluyor.

İlkbaharı karşılamaya hazırlanacağımız bu günlerde hava henüz yeterince  ısınmasa da bir iki haftaya kadar içimizi ısatacak güneşli  berrak  hava,  çicekli ve bol yeşilli doğa insana bir “OH BE” detirtiyor.

Bize “OH  BE” dedirten yalnızca ilkbahar havası değil, 2007 yılında projesini yaptığımız    Türkiye’nin telekomünikasyon devlerinden  AVEA’nın e-fatura projesinin (EMKAS) Maliye Bakanlığı tarafından onaylanmasıdır.

Devletin de desteği ve yönlendirmesi ile bundan böyle elektronik faturalar Maliye Bakanlığı tarafından kıymetli evrak olarak kabul edilecektir.  Bu onayı Türkiye’de ilk alan şirketlerden biri olan AVEA her ay  müşterileri için 2’şer nüsha bastırdığı bu evrakları elektronik ortamda arşivleyebilecektir. Böylece isteyen müşterilerin faturalarını elektronik ortamda dijital imzalı olarak her ay kendilerine e-mail yoluyla bildirilmesi sağlanırken, AVEA da faturaları daha güvenli bir ortamda saklama, takip etme ve gerekli durumlarda hızlıca erişme imkanlarına kavuşmuş olacak. Biz de kağıt tasarufuna ve çevre korumaya katkıda bir kez daha aracı oluyoruz.

22 Ocak 2008 tarihinden itibaren yapılan konuşmalara ilişkin her faturanın AVEA’ya ait nüshası elektronik ortamda saklanmaya başladı. AVEA faturaları isteyen tüm müşterilere kağıt değil elektronik fatura olarak göndebilecek. Umarız tüm büyük kuruluşlar bu yöntemle çalışmaya başlar ve ağaçlarımız kağıt olmaktansa dünyamızın nefes almasına yarayan varlıklar olarak yaşamlarına devam ederler.

Sevgi ve saygılarımla,

Yeşim ORAL
Satış Sorumlusu

Aksis' den Haberler

IBM FileNet P8

Ödüllü Soru

Kültür-Sanat

 
KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU....KISA HABER....

IBM FileNet P8 Platformu

FileNet P8 platformu, tamamen açık sistem mimarisine dayanmakta olup, uygulama geliştirme katmanlarında, ürünle birlikte sağladığı Java, .NET ve COM API’lerini kullanarak, gerek FileNet’in sunum uygulamalarında, gerekse de kurumların kendi uygulama arayüzlerinde karşılıklı olarak entegrasyonların yapılmasına imkan vermektedir. FileNet P8 ortamı tamamen Web tabanlı bir uygulama olup, tüm fonksiyonlarının sunulduğu Workplace kullanıcı arayüzüne sahiptir.

IBM FileNet P8 platformu kapsamında bulunan FileNet P8 Content Manager, Business Process Manager, eForm Manager, eMail Manager, Records Manager, Team Collobration Manager ve Web Content Manager modülleri, bu anlamda tamamen bütünleşik çalışan modüllerdir. Bu modüllerin temeli olan Content Manager modülü, her türlü içeriğin depolandığı, kurum güvenlik politikaları doğrultusunda yönetildiği, erişildiği ve diğer modüller içinden entegre olarak çalışan ana modüldür.

Bilgi teknolojileri konusundaki deneyimini ve bilgi birikimini kanıtlayan Aksis sunduğu FileNet P8 platformu üzerinde geliştirdiği Kurumsal İçerik Yönetimi çözümleri ile kurumların çalışmalarında ihtiyaç duydukları bilgilerin denetimini otomatik hale getirebilmelerini, iş süreçlerinin verimliliğini artırabilmelerini mümkün kılmaktadır. FileNet P8 ortamında, şu anda Türkiye’ de kurulu olduğu ortamlarda, günlük 1 milyon adet dokümanın aktarıldığı örnekler vardır.

ÖDÜLLÜ SORU


   Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle 3 kişi sürpriz hediye kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 14.04.2008 tarihine kadar nurcan.gozum@aksis.com.tr adresine bekliyoruz. Bol şanslar...

SORU: ''NSI Auto Store dağıtık yapıdaki network tarayıcılar ve  MFP cihazları veya  mailbox uygulamaları  gibi çeşitli kaynaklarla link kurma yeteneğine  sahip işlem otomasyonu yazılımıdır.NSI hangi Kodak tarayıcı ile entegre çalışmaktadır? ''

 
 
KÜLTÜR - SANAT

 AYIN KİTABI

 

 AYIN FİLMİ


Diriliş-Çanakkale 1915

Kurtuluş Savaşı'nın taç kapısı, girişi olan Çanakkale Savaşının destanı...Tarihin en eski milletlerinden birinin dirilişi… Ateşten geçerek, kan içinde, bir daha uyumamak, benliğini unutmamak, kandırılmamak, sömürülmemek, ezilmemek, ölmemek üzere çığlık çığlığa dirilişi...Turgut Özakman'ın, 353 baskı yaparak milyonlarca okura ulaşan Şu Çılgın Türkler kitabının da içinde bulunduğu üçlemenin ilk kitabı.Tüm yeni nesillere eşi olmayan bir armağan daha.Yazarın, Çanakkale ile ilgili dünyadaki bütün kitapları, internet sitelerini tarayarak yıllarca üzerinde çalıştıktan sonra, ucuz kahramanlık hikâyelerine, hamaset edebiyatına, şovence anlatıma yer vermeden kaleme aldığı, olağanüstü zaferin hikâyesi.

  "Tanrının Vadisinde "
                
     

           

YÖNETMEN: Paul Haggis

OYUNCULAR:  Tommy Lee Jones, Charlize Theron, Jason Patric, Susan Sarandon

 

Irak Savaşında asker olarak görev yapan Mike Deerfield, ülkesine döndükten hemen sonra gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Mike’ın bir savaş gazisi olan babası Hank oğlundan haber alamayınca olayı araştırması için polis dedektifi Emily Sanders ile anlaşır. Oğlunun kayboluşundaki gizemi aydınlatmak için soruşturmaya Mike’ın annesi Joan da katılacaktır.
 

 

 AYIN KARİKATÜRÜ


Aksis e-Bülten
Üyelik

Aksis E-Bülten'e üyelikten ayrılmak için aşağıdaki adrese No başlıklı e-mail gönderin;

Nurcan Gözüm
nurcan.gozum@aksis.com.tr
Görüşleriniz
e-Bülten ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi lütfen yazın:
Nurcan Gözüm
nurcan.gozum@aksis.com.tr