Haziran 2007/Sayı 91


  

Değerli e-Okurlarımız,

Geçtiğimiz Mayıs ayında EMEA Bölgesinin ECM alanındaki yılın en önemli etkinliği olan ve dünyanın birçok yerinden çözüm ortaklarının katıldığı FILENET – IBM ECM User Konferansı başarıyla gerçekleştirildi. Getronics ve Atos Origin’in platinyum sponsor olduğu konferansda "Innovation at work" sloganı ile IBM ve FILENET çözüm ortakları doküman yönetimi alanındaki endüstriye yönelik en yaratıcı çözümlerini ve fikirlerini sergilediler.

Türkiye’den de birçok katılımcı bu konferansa katılırken, 80 ayrı sunum, özel görüşme, çalışma ve eğitimlerin yapıldığı konferansda,tüm dünyadaki FILENET ve IBM çözüm ortakları  doküman yönetimi alanındaki önemli deneyim ve bilgilerini paylaşma fırsatı buldular.

Sevgi ve saygılarımla,

Mutlu YILDIRIM
Satış ve Pazarlama Müdürü

Aksis' den Haberler

Kodak Tarayıcı Alın Ormanınız Olsun

Ödüllü Soru

Kültür-Sanat

KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU....KISA HABER.... 


KODAK TARAYICILARINIZ İLE
HEM KAĞITSIZ OFİSİNİZ
HEM DE ORMANINIZ OLSUN…

Yaşanabilir Bir Dünya İçin Siz de Kodak Tarayıcı Alarak Doğayı Korumaya Destek Verin

Kurumsal  İçerik Yönetimi çözümleri alanında  13 yılı aşkın tecrübesiyle, birçok başarılı projeye imza atan AKSİS,  TEMA Vakfı ile yaptığı işbirliği  ile satılan her bir KODAK tarayıcı için Gebze 3 sahasında “Aksis&Kodak Hatıra Ormanı”nda bir meşe fidanı dikilmesini sağlıyor. Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında üzerine düşen görevi yerine getiren AKSİS böylece, Türkiye'nin yeşillenmesine katkı sağlayacak yılda en az 2000 fidan dikilecek bir projeyi hayata geçiriyor.

AKSİS Genel Müdürü Cavit AKŞEHİRLİOĞLU, yaptıkları işin aslında basit anlatımıyla şirketlerin dokümanlarını elektronik ortama aktararak kağıtsız ofis ortamları yaratmak ve işlerini elektronik ortamdan yönetmelerini sağlamak olduğunu söyledi. AKŞEHİRLİOĞLU, “Her yıl dünyada ormanların yüzde 1.3’ünün kağıt üretiminde kullanılmak üzere kesildiğini düşünürsek işimiz gereği firmaların kağıt tüketimini azaltarak ormanların kesilmesini bir nebze de olsa önlediğimizi bilmek sevindirici. Daha fazla ne yapabiliriz diye TEMA Vakfı ile yaptığımız görüşmelerde BM’nin açıkladığı Hükümetlerarası İklim Değişikliği Raporu’nda Türkiye’nin  1990-2004 yılları arasında yüzde 72.6 ile karbondioksit gazı salınımında dünyada en hızlı artış kaydeden ülke olduğu ve ağaç dikmenin bunu önlemede etkili olduğu bilgisi bizim bu projeyi yapmaya karar vermemizi sağladı.”dedi.

Dijitalleşen günümüz dünyasında Kurumsal İçerik Yönetimi’nin ilk ve en önemli kısmı kağıttaki bilgilerin elektronik ortama transferi olan “İmaging” ve burada kullanılan tarayıcılardır. Zengin ürün yelpazesine sahip KODAK tarayıcılardan ihtiyacına uygun modeli seçen müşteriler hem AKSİS’in küresel ısınmaya karşı başlattığı ağaçlandırma projesine destek verecek hem de tarayıcı kullanımının sağladığı kağıt tasarrufu, bilgiye hızlı ulaşım, kağıt ortamındaki bir arşivden belgenin aranması, bulunması ve ilgili kişiye iletilmesi için harcanan süreden ve operasyondan tasarruf sağlayacaktır.

ÖDÜLLÜ SORU

   Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle 3 kişi sürpriz hediyeler  kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 12 Haziran 2007 tarihine kadar nurcan.yurdadog@aksis.com.tr adresine bekliyoruz. Bol şanslar...
SORU: '' Kodak i1320 tarayıcının günlük tarama kapasitesi nedir?  ''
KÜLTÜR - SANAT

 AYIN SERGİSİ

 

 AYIN FİLMİ


Andreas Gursky Fotoğraf Sergisi

Fotoğraf sanatının Picasso'su Andreas Gursky, 23 yıllık kariyerini yansıtan 35 eseriyle İstanbul Modern'de. Devasa büyüklükteki fotoğraflarıyla dikkat çeken sanatçı, a
rtık her görüntünün hızlı bir şekilde kaydediliyor olmasından şikâyetçi. Gursky'nin sergilenecek yapıtlardan biri olan 99 Cent II Diptychon adlı fotoğrafı, 2006 yılında yapılan bir müzayedede, yaşayan bir fotoğrafçının yapıtına şimdiye kadar ödenen en yüksek ücret ile bir rekora imza attı. Sanatçının sergisi İstanbul Modern'de 26 Ağustos'a kadar açık kalacak.
 

 
"Ocean's 13"

            
YÖNETMEN: Steven Soderberg
OYUNCULAR: George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Don Cheadle, Bernie Mac, Andy Garcia
 

Danny Ocean ve çetesinin bugüne kadarki en hırslı ve riskli kumarhane soygunlarını gerçekleştirmeleri için tek bir neden olabilir:

Kendilerininkini korumak. Acımasız kumarhane sahibi Willy Bank Ocean'ın ilk çetesinden Reuben Tishkoff'a oyun oynayınca, Danny ve çetesi bir kez daha bir araya gelir ve Bankayı soyup soyamayacaklarını görmek isterler.

 

 AYIN KARİKATÜRÜ


Aksis e-Bülten
Üyelik

Aksis E-Bülten'e üyelikten ayrılmak için aşağıdaki adrese No başlıklı e-mail gönderin;

Nurcan Yurdadoğ
nurcan.yurdadog@aksis.com.tr
Görüşleriniz
e-Bülten ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi lütfen yazın:
Nurcan Yurdadoğ
nurcan.yurdadog@aksis.com.tr