Aralık 2005/Sayı 73    


   Değerli e-Okurlarımız,

Bu ay size,  bir  Telco uygulamamızdan bahsetmeyi arzu ediyorum.

Turkcell, tüm kullanıcılarının aktif olarak kullanacağı 
“Kurumsal İçerik Yönetimi” Projesinde Aksis’i seçti. Projede Aksis’le Türkiye’de tek yetkili iş ortağı olarak çalışan FileNet firmasının P8 Platformu ve bu platform üzerinde çalışan BPM ve diğer modülleri yer almaktadır. Turkcell  sirketinin  26 milyonu aşan  müşterisinin arşivi, BPM modülünün de deyreye alınarak iş süreçlerinin başlaması ve Enterprise IT bölümünün tüm kullanıcısına ECM yapımız ile hizmet vermek bizim için ayrı bir gurur kaynağı olmaktadır.

2003 ve 2004 yıllarında üst üste Business Week dergisinin "INFO Tech 100" listesine giren Turkcell, 2005'de listeye bu kez 14. sıradan girdi. Listedeki tek Türk şirketi olan Turkcell aynı değerlendirmede, dünyada hissedarlarına en fazla kazandıran 8. teknoloji şirketi oldu.  

FileNet ürünlerinin, diğer sektörlerle birlikte  telco sektöründe de yaygın kullanılması ve yurdumuza yeni gelen yatırım yapmayı planlayan Oger Telekom, TIM (Italyan Mobile Telephone), Vodafon ve Sonera'da da görmekten cok mutluyuz.

Müşterilerimize en iyi hizmet vermeyi ilke edinen Aksis ekibi 80 adet FileNet ürünlerinin sertifikasını alarak bölgede bu konuda bir rekor kırmıştır. ECM ürünlerinin satışında, kuruluşunda ve kullanımında destek cok önem kazanmaktadır. Buna değer veren müşterilerimizin rakip ürünleri iptal edip, bize geçmelerini de bu nedenle her zaman yaşamaktayız. Bu geciste de mevcut yatırımlarını korumayı da öncelikle sağlamaktayız.

Sizlerle bu ay paylaşmak istediğimiz diğer bir önemli başarımız ise; Türkiye’nin en büyük bankalarından birinin tüm şubelerinde kullanılmak üzere 2,500 adet Kodak i40T tarayıcı modelini tercih etmesidir. Kodak tarayıcıların kurumsal sektörde birçok teknik avantajı nedeniyle en fazla seçilen marka olması ilgili bankanın tercihinde ne kadar haklı olduğunun da bir göstergesidir.  

Gelecek ay başka bir başarı öyküsünü sizinle paylaşıyor olacağız.

Değerli zamanınız icin teşekkür eder, saygılarımızı iletiriz.

Cavit Akşehirlioğlu
Genel Müdür

Aksis' den Haberler

FileNet Web İçerik Yönetimi

Kodak i40T

Ödüllü Soru

Kültür-Sanat

KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU....KISA HABER....

            
FileNet Web İçerik Yönetimi

 

Web İçerik Yönetimi kurumlara web içeriğinin yönetilmesini, kurumsal içeriğin web üzerinden kolaylıkla yayınlanmasını, şirket portallerinin oluşturulmasını ve içeriğin sürekli güncellenebilmesini sağlamaktadır. İçeriğin hazırlanmasından onaylanmasına, çeşitli formatlarda ve çeşitli dillerdeki içeriğin çeşitli web sayfalarında aynı anda yönetilmesi FileNet Web İçerik Yönetimi sayesinde kolaylıkla yapılabilmektedir.

FileNet Web İçerik Yönetimi çok miktardaki dinamik içeriğin global web sitelerinde kontrol edilebilmesini ve web içeriğinin süreç yönetimi ile entegre bir şekilde güvenli ve doğru olarak yayınlanmasını  sağlar. Site yöneticisinin gerekli kontrolleri yapmasına, kullanıcıların içeriği hızlı olarak yayınlamalarına imkan vermekte ve kolay kullanımı sayesinde web sitesinin yönetilmesi kolaylıkla yapılabilmektedir.
Kodak i40 T Tarayıcılar Yeni Özellikleri ile Sizleri Şaşırtacak

Üstün Kodak teknolojisi ile donatılmış Kodak i40 tarayıcılara ilk yılında birçok ilave yeni özellik eklendi. Mevcut işlevlerinin  yanısıra başarılı ARGE süreçlerinden ve testlerinden geçtikten sonra pazara sunulan bu tarayıcının bildiğiniz normal özelliklerine ilaveten yeni  özelliklerinden bazıları;

  • Özel dokümanların taranması için tasarlanan çift yönlü yeni doküman besleme ünitesi
  • Yeni firmware ve geliştirilmiş sürücü teknolojisi ile A4 ebadından başlayıp plastik kartlara kadar olan boyutlardaki dokümanların özel besleyiciden geçirilerek taranması
  • Mevcut otomatik besleme ünitesini kullanarak yapılan taramanın yanısıra banka kredi kartlarının, her türlü plastik kimlik  kartlarının, sürücü belgelerinin, güvenlik giriş çıkış  kartlarının, üzeri lamine kaplı kimliklerin, oldukça kalın  posta kartlarının ve diğer özel dokümanların sorunsuz taranması
  • Kodak Button Manager  ile 9 farklı uygulama yapma olanağı.

PerfectPage ve iThreshold görüntü işleme teknolojisi sayesinde, görüntü iyileştirici  ilave yazılım ve donanımlara gerek olmaksızın ve  performans kriterlerinden sapma yapmadan, simplex ve duplex olarak bitonal-renkli ve gri tonlamada doküman ve belgelerinizi tarayarak  yüksek kalitede   net bir görüntü elde edersiniz.

ÖDÜLLÜ SORU

   Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle 3 kişi sürpriz hediyeler  kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 9 Aralık 2005 tarihine kadar nurcan.yurdadog@aksis.com.tr adresine bekliyoruz. Bol şanslar...
SORU: '' ''Aksis'in uluslararası standartlarda Şifreleme, Zaman Damgası, Veri Sıkıştırma, uzun süreli Arşiv ve Dijital İmza ürünleri yaratma konusunda çözümler sunan iş ortağı kimdir?  ''
KÜLTÜR - SANAT

 AYIN RESSAMI

 

 AYIN FİLMİ

 

Halil Paşa (1852-1934)

Türk izlenimcilerinin öncüsü sayılan ressam aynı zamanda Türk resminde ışık sorunu üzerinde çalışan ilk sanatçıydı. Yaşamının son yıllarında Mısır'a giderek burada çok sayıda manzara resmi yaptı. Manzara ve natürmort resimlerinin yanı sıra yalın ve gerçekçi tarzda çalıştığı portreleri de vardır.

 
         ''The Brothers Grimm''

                    
YÖNETMEN: Terry Gilliam
OYUNCULAR: Matt Damon (Will Grimm), Heath Ledger (Jake Grimm)

Unutulmaz masalların iki yaratıcısı Jacob ve Wilhelm ya da Jake ve Will, bu masalla gerçeğin içiçe geçtiği filmde, köyden köye dolaşarak hem folk öyküleri derliyor; hem de doğaüstü olaylarla başı dertte olan köylülere yardım ediyorlar. 

İnsanlara büyü yaptıklarını, şeytan çıkardıklarını söyleyerek kandırıp dolandırarak kendi hayatlarını sağlamaktadırlar. Ancak bir gün yeni bir şeyle karşılaşırlar; gerçek bir sihirli lanetle. Büyülü bir ormanda gerçek bir sihir başlar ve gerçek cesarete ihtiyaç duyarlar.

 AYIN KARİKATÜRÜ

Aksis e-Bülten
Üyelik

Aksis E-Bülten'e üyelikten ayrılmak için aşağıdaki adrese No başlıklı e-mail gönderin;

Nurcan Yurdadoğ
nurcan.yurdadog@aksis.com.tr
Görüşleriniz
e-Bülten ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi lütfen yazın:
Nurcan Yurdadoğ
nurcan.yurdadog@aksis.com.tr