Ağustos 2005/Sayı 69    


   Değerli e-Okurlarımız,

Sizlerin de bildiği üzere içerik yönetimi çözümlerinde esas amaç kurumların tüm içeriklerini elektronik ortamda, tüm güvenlik politikaları doğrultusunda kurumsal olarak paylaşılabilir kılmak ve bu içeriklerin tüm hayat döngüsünü yönetebilmek olmalıdır.

İçeriklerin özellikle iş süreçleriyle kurum içinde aktif olarak hareket edebiliyor olması da gözden kaçırılmaması gereken diğer bir noktadır. Kurumlar bu tür teknolojilere yatırım yaparken çözümlerinin ileride ihtiyaçları doğrultusunda genişleyebilme imkanlarınıda önceden dikkate almalıdırlar. Bu sebepten kurumların sadece Doküman Yönetimi çözümlerini sağlayan teknolojiler yerine, ECM platformunun içinde yer alan bir içerik yönetimi modülünü tercih etmeleri en verimli yatırım olacaktır. Böylece kurumlar ilerde ihtiyaç duyabilecekleri İş Süreçleri Yönetimi, Web İçerik Yönetimi, Elektronik Form Yönetimi, Kayıt Yönetimi,  Elektronik Posta Yönetimi ve Takım Çalışması Yönetimi çözümlerine de kademeli olarak geçme şansına sahip olacaklardır. 

ECM çatısı altında tüm bu çözümlerin tek bir arayüzden, tam entegre olarak çalışabilmesi kurumlara çok ciddi verimlilik sağlayacaktır. FileNet çözümleri ile verimliliğinizi artırmak elinizde. 

Sevgi ve saygılarımla,


Hakan Uzun
Satış ve Pazarlama Müdürü 

Aksis' den Haberler

Elektronik Belge Yönetimi Sistem Kriterleri

Kodak i600 Serisi Tarayıcılar


Ödüllü Soru

Kültür-Sanat

KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU....KISA HABER....

            
Elektronik Belge Yönetimi Sistem Kriterleri

Geçen ay Ankara’da Devlet Planlama Teşkilatı' nda yapılan bir sunum ile Elektronik Belge Yönetim Sistemleri'nin resmileşecek son hali tanıtılmıştır. Bizim de danışmanlık yapmış  olduğumuz bu belgede; Elektronik Dokümanların Saklama Planları, Kullanım Özellikleri, Güvenlik,  Erişim Bilgileri gibi detayları bulabilirsiniz. Bu sayede kamu kurum ve kuruluşlarında üretilen ve/veya üBu muhtemel elektronik belgelerin arşiv belgesi niteliğinin korunabilmesi için   gerekli standartların belirlenmesi sağlanacaktır. Bu gelişme, öncelikle kamu kurumları ile baslayacaktır. Detay için...

 

Ödüllü Kodak i600 Serisi Tarayıcılar

Büyük hacimli arşivlerin digital ortama transferi için çok uygun ve güvenilir olan KODAK i600 serisi içinde yer alan i660 modeli  "Government Computer News Best of FOSE Award"  ödülünü almıştır. 75 milyon sayfa kapasiteli kullanım ömürüne sahip olan bu tarayıcı i620 ve i640 gibi hayati önemi olan kıymetli arşivlerin digital ortama aktarılmasında en uygun tarayıcıdır.

Asansör sistemli 500 dokümanlık otomatik besleme ünitesiyle günde 12,000 dokümandan 60,000 dokümana kadar tarayan i600 serileri iThresholding özelliği ile bitonal imajlara otomatik pozlandırma kontrolu sağlamakta böylece  insan gözüne ve karekter okuyucu yazılımlara çok net bir çıktı vermektedir. 
i600 serisi içinde yer alan i620, i640 ve i660 modeli dupleks tarayıcı olup i620 dakikada 80 sayfa, i640 dakikada 100 sayfa, i660 dakikada 120 sayfa tarama yapabiliyor. Kodak i600 serisi tarayıcılar için demo taleplerinizi bekliyoruz.

ÖDÜLLÜ SORU

   Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle 3 kişi sürpriz hediyeler  kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 8 Ağustos 2005 tarihine kadar nurcan.yurdadog@aksis.com.tr adresine bekliyoruz Bol şanslar...
SORU: '' Kodak'ın yeni çıkardığı i55 tarayıcı dakikada kaç sayfa tarama kapasitesine sahiptir ?''
KÜLTÜR - SANAT

 AYIN RESSAMI

 

 AYIN FİLMİ

 

Hayri Çizel (1891-1950)

1891 yılında doğan sanatçı, 1914 yılında Güzel Sanatlar Akademisi'nden birincilikle mezun olmuştur. Ödül olarak Almanya'ya gönderilen Hayri Çizel, Münih'te Hofmann atölyelerinde eğitimine devam etmiştir. Sanayi-i Nefise'de iken Hoca Ali Rıza, Varnia ve Adil Bey'in öğrencisi olan sanatçı, İstanbul peyzajları, İstanbul'un fethi tabloları ve natürmortları ile ünlenmiştir.

 
            ''Eyvah, Yaş 35!''

                    


Marie, hayatında tek bir tablo satmamış bir ressamla evli, başarılı bir doktordur. 8 yıllık evlidir. Evi tek başına çekip çevirmektedir. Kocasının artık tembelliğe varan davranışlarından bıkmıştır.
Florence, iyi gitmeyen bir evlilik ile bir reklam ajansında pasif bir görev arasında sıkışıp kalmıştır. Kocası Julien başarılı bir yöneticidir. Eve ve eşine ayıracağı çok zamanı yoktur. Florence'ın işyerinde de keyfi yerinde değildir. Hep ikinci planda kalmaktadır.
Juliette, üçlünün hala bekar olan tek üyesidir. Bir ya ndan hizmet verdiği müşterilerinden parasını toplama ya çalışan bir ya ndan da be ya z atlı prensi bulma ya çabala ya n genç bir avukattır. Dilini sakınmaz.

Marie, Juliette ve Florence çocukluktan beri arkadaş olan üç çalışan, modern kadındır. "Eyvah, Yaş 35!" günümüz megapollerinde ya şamanın güçlüğüne eğilen, akıl dolu bir komedi. Özelinde, üç ana karakterin sorunlarını incelerken, genelde de hepimize tanıdık gelecek olaylarla kadın-erkek ilişkisini enine boyuna inceliyor...

 AYIN KARİKATÜRÜ


Aksis e-Bülten
Üyelik

Aksis E-Bülten'e üyelikten ayrılmak için aşağıdaki adrese No başlıklı e-mail gönderin;

Nurcan Yurdadoğ
nurcan.yurdadog@aksis.com.tr
Görüşleriniz
e-Bülten ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi lütfen yazın:
Nurcan Yurdadoğ
nurcan.yurdadog@aksis.com.tr