Mart 2005/Sayı 64    

 
                                                         

Değerli e-Okurlarımız,

Temsilcisi olduğumuz dünyanın önde gelen form işleme yazılımlarından biri olan TIS’in  yıllık konferansı TiS International Conference 2005 İspanya’nın Barcelona şehrinde gerçekleştirildi. 17-18 Şubat  tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinliğe ,   Japonya, Brezilya, Hindistan ve Avusturalya’ dan 180 civarında TIS partner ve müşterileri katıldı. 

Doküman capture teknolojileri ve doküman capture üzerinde geliştirilen uygulamaların tanıtıldığı konferansda özellikle muharebat  (mail room) ve muhasebe ödeme sistemleri  uygulamaları ile verimliliğin nasıl sağlandığı hakkında bilgi verilmiştir. Akıllı doküman capture teknojileri sayesinde evrak üzerinde bulunan her türlü içeriğin  alınabilmesi ve bu içeriğin içerik yönetimi sistemlerine giriş olarak kullanılabilme imkanının sağlanması yolu ile kağıt tabanlı bilgilerin en iyi  hızlı işlenmesine imkan vermektedir.         

Geliştirilen  eFlow 3 ve akıllı doküman capture sayesinde  elektronik ve/veya kağıt tabanlı her türlü belge ve bilginin daha kolay olarak alınıp işlenebilmesine imkan sağlayabilmesi  kurum ve firmaların verimliliklerini arttırma çalışmalarına  imkan vermektedir. Tis çözümleri ile ilgili daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Bu arada yılda sadece bir gün değil, tüm  günlerin   sizlerin olduğu inancı içinde ‘Dünya Kadınlar Günü’ nüzü kutluyoruz.

 

Sevgi ve saygılarımla,

Ali Çetinkol
Teknik Koordinatör Yardımcısı

Aksis' den Haberler

Kurumsal İçerik Yönetimi ve e-imza Günü'nden İzlenimler

Ödüllü Soru

Kültür-Sanat

KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU.....KISA HABER TURU....KISA HABER....

    
Aksis Kurumsal İçerik Yönetimi ve e-İmza GünüKurumsal İçerik Yönetimi  çözümleri alanındaki deneyimlerini ve güçlü çözümlerini biraraya getiren Aksis ve temsilcisi olduğu dünyanın önde gelen içerik yönetimi firması FileNet, bu işbirliği kapsamında sundukları çözümleri ve  e-imza uygulamaları konusundaki gelişmeleri 1 Mart 2005 tarihinde Hyatt Regency Oteli’nde düzenledikleri toplantıda tanıttı.

Toplantının açılışında söz alan Aksis Genel Müdürü Cavit Akşehirlioğlu, konuşmasında kurumsal bilginin doğru şekilde kullanımına değinerek, bunun verimliliğe olan katkısından söz etti. Aksis Genel Müdürü Cavit Akşehirlioğlu  konuşmasında ayrıca FileNet ile olan işbirliği ve dünyadaki içerik yönetimi pazarının gelişimine değindi. Daha sonra Aksis Satış ve Pazarlama Müdürü Hakan Uzun, Kurumsal İçerik Yönetiminde 10 yıldır faaliyet gösteren Aksis ve başarılı referansları hakkında genel bilgi verdi. Sunumunda ECM (Enterprise Content Management) ve şirketlerin ECM çözümü konusunda dikkat etmesi gereken noktaları da anlattı.

FileNet Bölge Müdürü Massimo Miazzetto ve Danışman Stefano Gandolfi ise FileNet ve Aksis arasındaki işbirliğinden bahsettikten sonra FileNet hakkında genel bilgi verdiler. Sunumunda ayrıca FileNet çözümleri ile Avrupa’daki e-imza uygulamaları konusuna da değinen Gandolfi bir çok ülkede geçerli olan uyum yönetmeliklerinden ve bu doğrultuda da içeriğin kayıt altına alınması gerekliliğinden bahsetti.

Seminerin akışında bir konuşma yapan SPK Kurul Başkan Yardımcısı Ufuk Bodur ise SPK’da başarıyla uygulanan içerik yönetimi ve e-imza projesini anlattı. Yatırımcıların bilgilendirilmesi ve şeffaflık için 5 yıl önce e-imza uygulamasına başladıklarını söyleyen Bodur, “SPK e-imzanın alt yapısı için bugüne kadar 1.2 milyon dolar harcadı. Sadece kağıttan 1 yıl içinde 300 bin dolar tasarruf ettik” dedi. E-Güven Genel Müdürü Sertaç Çelikyılmaz ise e-imza konusundaki son gelişmeler ve işleyişi konusundan söz etti.
ÖDÜLLÜ SORU

   Bu soruyu doğru cevaplayanlar arasından yapılacak çekilişle 3 kişi sürpriz hediyeler  kazanacaktır. Cevaplarınızı en geç 11 Mart 2005 tarihine kadar nurcan.yurdadog@aksis.com.tr adresine bekliyoruz Bol şanslar...
SORU: ''FileNet'in e-maillerin yönetilmesini sağlayan çözümünün adı nedir?''
KÜLTÜR - SANAT

 AYIN RESSAMI

 

 AYIN FİLMİ

 

Cihat Burak (1915-1994)

Toplumsal çelişkileri, yozlaşan değerleri eleştirel ve mizahi bir yaklaşımla yorumladığı fantastik resimleriyle tanınan ressam ve mimar Cihat Burak, toplumun ve bireyin içinde bulunduğu çelişkileri, bir halk sanatçısının önyargısız duyarlığıyla yorumlayarak açık bir anlatım ve fantastik bir yaklaşımla tuvale aktarmıştır.

 
''Closer''

Alice, Londra sokaklarında kendisine bir araba çarptığında onu kurtarıp hastaneye götüren Dan ile birlikte yaşamaktadır. Ancak yazar olan Dan, kitabının kapağı için fotoğraf çalışması yapan Anna'ya gönlünü kaptırmıştır.
Dan, Anna'ya duygularını açıklar ancak Alice ile birlikte yaşadığını bilen Anna bu sebeple Dan'i geri çevirir. Kısa zaman sonra bir yanlış anlama sonucunda Dan, arkadaşı Larry'yi Anna ile tanıştırır.

Bu ikili arasında başlayan aşk evliliğe dönüşür. Bundan sonra yaşanacak dört yıl içinde çeşitli ihanetler ve aldatmalar görülecek ve bu dört karakterin duygusal hayatında büyük sarsıntılar meydana gelecektir.

 

AYIN KARİKATÜRÜ

Aksis e-Bülten
Üyelik

Aksis E-Bülten'e üyelikten ayrılmak için aşağıdaki adrese No başlıklı e-mail gönderin;

Nurcan Yurdadoğ
nurcan.yurdadog@aksis.com.tr
Görüşleriniz
e-Bülten ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi lütfen yazın:
Nurcan Yurdadoğ
nurcan.yurdadog@aksis.com.tr