AnasayfaReferanslarımızİlaç KimyaCargill

Cargill

Dünyanın 57 ülkesinde, 90.000 çalışanı ile tarımsal, gıda, finansal ve endüstriyel ürün ve hizmetlerin ticaretini yapan, işleyen ve dağıtan uluslararası bir şirket olan Cargill'in Nişasta ve Tatlandırıcılar Türkiye Grubu, içerik yönetimi konusunda Aksis'i tercih etmiştir.

Aksis tarafından bu çözüm Cargill'e 10 gün gibi kısa bir sürede uyarlanmış ve aktif olarak çalışır hale getirilmiştir. İşletmenin ISO 14001 gibi kalite yönetimi için gerekli tüm belgeler de bu uygulamaya dahil edilmiştir. Standart Operating Procudures (SOP) dokümanlarının ve versiyonlarının takibi için de gerekli alt yapı tamamlanmıştır. İşletmenin tümünde üretim bölümü dahil olmak üzere gerekli ürün eğitimleri verilmiş ve gerçek uygulamaya geçilmiştir. Hayata geçirilen doküman yönetim sistemi ile Cargill, kağıtsız ofislere merhaba demiş oldu. Cargill COP Proje Müdürü Ediz Aksoy bu teknolojik yatırımı müşteri odaklı olmanın bir gereği olarak değerlendiriyor.

Proje ilk etapta Orhangazi'deki Mısır İşleme Tesisi ve İstanbul'daki merkez ofisde kullanılmaktadır. Yakın gelecekde iş akışları ile birlikte sistem daha da verimli hale getirilecektir.

Şu anda Orhangazi'de Windows 2000 Sunucu üzerinde kurulu olan sistem, ileride yurtiçi ve yurtdışında farklı bölgelerdeki ihtiyaç yoğunluğuna göre dağıtık yapıda, birden fazla sunucu üzerinde kurulabilecek ve tüm kullanıcıların, yetkilerine göre bu sunuculara tek bir çatı altında ulaşmaları mümkün olabilecek.

Cargill Türkiye, her gün evlerimize giren hepimizin bildiği marka ve ürünlerin içinde kullanılan gıda katkı maddelerinin önde gelen üreticileri arasında önde gelenlerden biri. Marketlerde satılan ürünlerin etiketlerinde Cargill ismine rastlamasak da Cargill tarafından üretilen gıda katkı maddeleri tükettiğimiz ürünlerin hemen hemen hepsinde bulunuyor. Gıda ürünlerinin tatlandırılmasına yönelik ürünlerde dünyanın sayılı şirketlerinden biri olan Cargill, mısırdan elde edilen fruktoz şurubu ile severek içtiğimiz meşrubatları, afiyetle yediğimiz tatlıları tatlandırıyor.

Sektör gıda olunca Cargill'de ürün kalitesi ve güvenliğine ayrı bir önem veriliyor. Coca Cola, Pepsi ve Nestle gibi firmalara tedarikçi konumunda olan firmanın üretim süreçleri, en az senede bir kere olmak üzere yine bu firmalar tarafından denetleniyor. Teftişler esnasında ise; firma genelinde dokümanların nasıl kullanıldığı ve upgrade edildiği ayrıca önem taşıyor. Bu noktada etkili bir içerik yönetim politikası belirleyen firma, Aksis tarafından sunulan çözüm ile iş süreçlerini dijital ortama aktardı.

Hayata geçirilen doküman yönetim sistemi ile Cargill, kağıtsız ofislere merhaba demiş oldu. Cargill COP Proje Müdürü Ediz Aksoy bu teknolojik yatırımı müşteri odaklı olmanın bir gereği olarak değerlendiriyor. Geçtiğimiz yıl Kasım aylarında başlayan projede kurum içindeki gereksinimlerin ilgili bölüm ve kullanıcılar seviyesinde güvenlik tanımlarının hazır olması nedeniyle; analiz, geliştirme, kuruluş, eğitim ve kullanıma geçiş süreçleri oldukça kısa sürede tamamlanmış.