AnasayfaReferanslarımızTelekomAvea

Avea

Avea 2006 yılının son günlerinde, T.C. Maliye bakanlığının EMKAS isimlendirmesi altında koymuş olduğu kritelerin uygulandığı proje kapsamında fatura ikinci nüshalarının sadece dijital ortamda saklamak amacıyla çıktığı dijital arşiv çözümünde  Aksis firmasının temsilciliğini yaptığı IBM FileNet ürününü seçti.
Proje sadece her ay üretilen faturaların arşivlenmesine ek olarak , Avea aboneleri için üretilen ve alınan tüm evrakları IBM FileNet Kurumsal İçerik yönetiminde yönetmeye başladı. Müşterilerden ve bayilerden gelen talep faks ve elektronik postaların yönetilmesi ve arşivlenmesi yine IBM FileNet üzerinde yapılmıştır.
Numara Taşınabilirliği ve Efatura Projelerinde evrakların ve faturaların IBM FileNet üzerinde yönetilmesi sayesinde kurum içerisinde evrak akışının kontrol altında olması sayesinde tüm işlemlerinde kolayca yönetilebilmesi ve raporlanması sağlanabilmiştir. Kurumun devletin diğer kurumlarına karşı sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getirilmesi IBM FileNet ürünü sayesinde sağlanmıştır. IBM FileNet ürünün ölçeklenebilen ve entegre edilebilen teknolojik yapısı sayesinde yapılan yatırımların korunması ve tüm kağıt evrakların elektronik ortamda yönetilmesinin getirisi olarak kısa zaman dilimi içerisinde büyük ölçüde tasarruf edilmesi sağlanmıştır.
Aksis’in Avea’da IBM FileNet Kurumsal içerik yönetimi üzerinde  yapmış olduğu ve şu anda kullanılmakta olan başlıca projeleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

Avea Başarı Hikayesi  |Dokümanı indir.