AnasayfaHaberlerYazılı Basın2017AKSİS & KOFAX üstün hizmet olanakları sunan yeni bir dünyanın kapılarını açıyor.

AKSİS & KOFAX üstün hizmet olanakları sunan yeni bir dünyanın kapılarını açıyor.

Dijital dünyada yepyeni bir adım! Müşteri imzaları, etkileşimli iş süreçlerinin anahtar bileşenlerinden ilkidir. İmza karakteristiklerini yakaladığınızda, evrak tabanlı (müşteri edinim, vb.) süreçlerin ne kadar kolay, tanımlı ve hızlı olacağını hayal edin!

12 Nisan 2017 tarihinde Point Hotel – Barbaros’da gerçekleşen "Güvenli Dijital İmza" etkinliğimize; Banka, Finans ve Sigorta kurumları başta olmak üzere tüm endüstri gruplarından geniş katılım sağlandı.

Açılış konuşmasını, AKSİS Genel Müdürü Burak MÜJDECİ ve KOFAX Özel Çözümler Direktörü Johannes LESER’ın birlikte gerçekleştirmesinin ardından KOFAX Ürün Pazarlama Yöneticisi Joerg LENZ’in Biyometri ve Mobil İmza başlıklı, KOFAX SignDoc ürün özelliklerini anlatan, dünyada bu alanda yaygın olan eğilim ve gelişmeleri içeren detaylı sunumu ile devam etti. Etkinlik’in en önemli ve merakla beklenen sunumunu ise TURKCELL adına “Güvenli Dijital İmza" başarı hikayesi başlıklı sunumu ile TURKCELL Müşteri Deneyim Program Müdürü Duygu Bektaş KUKUL gerçekleştirdi. KOFAX SignDoc altyapısı ve AKSİS'in uyarlamasıyla hayata geçirilen projenin sağladığı kazanımları ve çözümün diğer endüstrilerde de yaygınlaşması halinde ülkemize yapacağı önemli katkıyı da vurgulayan Duygu Bektaş KUKUL, “Sadece TURKCELL’ de abonelik ve sonrası işlemlerde kullanılan evraklar için 780 ton/yıl kağıt harcanıyor! 20.000 yetişkin ağaç; 342.000 ton su; 6.000.000 kwh enerji tüketimine karşılık gelen, sadece kağıt israfının önüne geçerek doğaya yapılacak katkı bile bu projenin önemini özetliyor.” görüşünü paylaştı.   Bugün bültenimizde geniş yer ayırdığımız, Yenilikçi Müşteri Edinim (Customer Onboarding) çözümlerine ilişkin sunum ve ürün gösterimlerini ise yine KOFAX’ dan etkinliğimize katılan Kıdemli Çözüm Mimarı Fatih KARAOĞLU' ndan dinledik. Son olarak biyometrik imza çözümlerinin AKSİS DOX EBYS çözümleri ile entegre edildiği Kurumsal Yazışma uygulamaları hakkında yapılan çalışmaları,  AKSİS Satış ve Pazarlama Müdürü Didem DEMİRKAYA ve AKSİS BT Genel Müdür Yardımcısı Reşit GÖRGÜN sunum ve demo gösterimleri ile katılımcılarımız ile paylaştılar. AKSİS' in Ar-Ge çalışmaları sonucunda ortaya çıkan ve TS 13298:2015 belgesine de sahip DOX (EBYS) üzerinden B-İmza'nın (Biyometrik İmza) kullanıldığı senaryolar demo gösterimiyle sunuldu.